Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

kategorie spa

„Vitální senior"
fitness program pro seniory

Vitální senior fitness program pro seniory

lázeňský mix 6 v 1!


Vitální senior fitness program pro seniory

koupit


Kód: 2011


Lázeňský pobyt
v délce 3 hodiny


Pro koho je tento fitness program vhodný?

Je vhodný pro lidi v jakémkoliv věku. Senior program pomáhá zvýšení kondice, zlepšit zdravotní stav, odbourat stres, cítit se lépe a zbavení se různých bolestí. Pro ty, co nemohou cvičit samostatně, nebo v nedostatečné míře, nabízíme 7 rehabilitačních pohybových přístrojů, které jsou vhodné pro pohybovou terapii jak horních, tak dolních končetin a řeší celou radu zdravotních potíží.

Lázeňský pobyt: 3 hodiny:
Vitální senior
fitness program pro seniory

okysličení - rehabilitace - magnetoterapie - detox!

 • vstupní konzultace
 • kyslíková lázeň
 • 7 rekondičních stolů – pasivní cvičení
 • Rolletic – rekondiční cvičení
 • Kranking - fitness novinka pro rehabilitaci
 • magnetoterapie – bolavé záda a klouby
 • detoxikační lázeň

Lázeňský balíček zahrnuje a pitný režim
včetně zapůjčení lázeňského prádla.

Na cvičení si přineste sportovní oblečení a obuv (možno cvičit i naboso) a hlavně dobrou náladu…

Cvičení jako lék!


Vitální senior fitness program pro seniory

ÚČINKY:
 • Zvýšeni metabolismu a udržovaní optimální hmotnosti
 • Zlepšení ukazatelů fyzické kondice (dechový objem, srdeční vydej)
 • Úprava krevního tlaku a zastoupeni tuků v krevním séru
 • Snížení rizika ischemické choroby srdeční, antidepresivní účinek
 • Zlepšeni možnosti kontroly hladiny krevního cukru
 • Zlepšeni pohyblivosti i celkové funkčnosti kloubů, snížení bolestivosti
 • Zlepšeni kvality spánku, schopnosti učeni, krátkodobé paměti

Lázeňský balíček zahrnuje i pitný režim včetně zapůjčení lázeňského prádla!

Na cvičení si přineste sportovní oblečení a obuv
(možno cvičit i naboso) a hlavně dobrou náladu…

„TIP NA VÁŠ DÁREK“

V Lázních Jupiter lze zakoupit dárkové poukazy a speciální permanentky, jak na odstranění zdravotních potíží, tak na wellness služby. Při zakoupení poukazu nebo permanentky získáte vždy něco navíc. Také Vám zakoupená permanentka zabezpečí upřednostnění rezervace v termínu, dle Vašeho času.

Poukazy a permanentky obsahují 1 - 3 - 5 až 10 návštěv,
dle potřeb a požadavků zákazníka.

Majitel permanentky, 10 vstupů, se stává námi ceněný klient - tzv V.I.P. zde získává věrnostní kartu, která platí i pro rodinné příslušníky platná jeden rok od vydání.


Nákupy dárkových poukazů a permanentek on-line

Lázeňský poukaz

pro „1 vstup


koupit


Kód: 2011

Vitální senior fitness program pro seniory

1 349
500
Lázeňský balíček zahrnuje i pitný režim včetně zapůjčení lázeňského prádla.
Poukaz platí 6 měsíců od data zakoupení!

Permanentka

pro „3 vstupy


koupit


Kód: 2011

Vitální senior fitness program pro seniory

4 047
700
Lázeňský balíček zahrnuje i pitný režim včetně zapůjčení lázeňského prádla.
Poukaz platí 6 měsíců od data zakoupení!

Permanentka

pro „5 vstupů


koupit


Kód: 2011

Vitální senior fitness program pro seniory

6 745
1 250
Lázeňský balíček zahrnuje i pitný režim včetně zapůjčení lázeňského prádla.
Poukaz platí 6 měsíců od data zakoupení!

Permanentka

pro „10 vstupů


koupit


Kód: 2011

Vitální senior fitness program pro seniory

13 490
1 899
Lázeňský balíček zahrnuje i pitný režim včetně zapůjčení lázeňského prádla.
Poukaz platí 6 měsíců od data zakoupení!


Vitální senior fitness program pro seniory
Cvičení jako lék!

ÚVOD:

Duševní stáří je spojeno se stářím biologickým a sociálním. Snížení fyzické výkonnosti, možné fyziologické obtíže a nastavení sociálního okolí vůči stáří se odráží v sebehodnocení jedince, má vliv na sociální interakce, a to vše se promítá do jeho aktuálního i dlouhodobého psychického stavu. Procesy stárnutí lze významně ovlivnit na několika úrovních, především přiměřenou duševní a fyzickou aktivitou a vhodnou stravou. Jednu z předních pozic zaujímá rovněž stabilní zakotvení na sociální úrovni a kvalita kontaktů s okolím. Při cvičení seniorů vycházíme ze zachovalých funkcí organismu, které neustále rozvíjíme a posilujeme. Hlavním cílem zůstává osobní fyzická a psychická zdatnost. Ne sportovní výkony, ale mobilita – schopnost pohybu pro ADL (aktivity daily living – běžné denní činnosti), pro uchování soběstačnosti, jistoty, sebevědomí a také kvality života. V Lázních Jupiter mohou cvičit lidé v jakémkoliv věku a stupni fyzické přípravy. Pokud jste začátečníci, není třeba se stydět. Ochotně Vám poradíme s nastavením přístrojů. Pokud, ale chcete mít naprostou jistotu že, Vaše cvičení je efektivní a technicky správné, oslovte našeho specialistu, který nabídne odbornou pomoc, sestaví tréninkový plán, naučí Vás správné technice cviků a dýchání během cvičení.

POSTUP:

Účinných rehabilitačních výsledků lze dosáhnout také na přístrojích bez motorových pohonů. Ty jsou nahrazeny silou cvičícího lázeňského terapeuta. Díky tomu lze cvičit aktivně, s asistencí i pasívně. Velkou předností je také psychická podpora spoluúčasti terapeuta, který je s cvičícím během cvičení v neustálém kontaktu. Bez pomoci motorů Vás přístroje „nutí“ cvičit samostatně.

1. FÁZE

Kyslíková lázeň - přináší revoluci v regeneraci organismu. Kombinace účinků čistého kyslíku, suchého tepla a vibrační masáže napomáhá rychlému pronikání kyslíku ve vysoké koncentraci do hlubších vrstev pokožky, lymfatického systému a systému krevního oběhu. Čistý kyslík má osvědčené schopnosti proti stárnutí, regeneruje a vyhlazuje pokožky celého těla. Je to jednoduchá a silná podpora pro efektivní ztrátu hmotnosti cca. 180-300 kcal. Procedura je jednoduchá, lehnete si do kyslíkové lázně, terapeutka nastaví na displeji adekvátní program, který zpustí kyslík se suchým teplem a umožní mimo jiné i nastavitelnou masáž s aroma terapií, chladný vzduch na tvař a hudbu. Detoxikace, odstranění jedů, toxinů z těla je standardní metodou konvenční medicíny. V oblasti alternativní medicíny jde však o „detoxikaci alternativní“. Procedura umožňuje snižování váhy a odbourává poruchy spánku, detoxikaci, meditaci, relax, redukci stresu a mnohem více.

2. FÁZE

Rekondiční stoly - jsou trenažéry pro "pasivní" cvičení s elektronickým řízením. Rekondiční stoly umožňují trpícím různými neduhy vést aktivní způsob života a věnovat se pohybu. Komplet zahrnuje 7 rekondičních stolů, každý z nich efektivně zaměstnává určitou skupinu svalů. Současně mají stoly masážní a uvolňující efekt. Princip působení rekondičních stolů je založen na opakujících se pohybech části stolu. Při cvičení na těchto stolech odpadá nepotřebná a škodlivá zátěž na páteř, srdeční a cévní systém. Zátěž působí přímo na určitou skupinu svalů. Trvale se opakující plynulé a určitým směrem zaměřené pohyby zmenšují celulitidu, podporují odvod škodlivin, spalování tuků a zpevnění svalů. Právě proto je cvičení na rekondičních stolech dostupné lidem v jakémkoliv věku a s jakoukoliv úrovní fyzické přípravy, a také je nenahraditelné pro všechny, kteří nemají rádi těžkou fyzickou námahu.

3. FÁZE

Rolletic - válečková masáž Vás možná bude nudit, ale masáž probíhá zcela automaticky a Vy zkrátka kromě změn poloh nebudete mít co dělat jen hubnou, tvarovat postavu, likvidovat celulitidu. K masážnímu přístroji Rolletic budete postupně přikládat libovolnou část těla a necháte se masírovat jeho jemnými valečky. Případné pocity svědění a tepla v masírované oblasti jsou zcela v pořádku. Nejdříve postupně promasírujete celé tělo od špiček nohou, a pak se vrátíte na ty partie, které chcete redukovat.
Jste připraveni se zbavit celulitidy a formovat svoji postavu?
Důležité: Dbejte na správní směr otáčení bubnu!

 • Chodidla – masáž chodidel ovlivňuje příznivě všechny orgány těla
 • Lýtka - odstraňuje napětí, únavu svalů a tvaruje lýtka
 • Stehna zadní strana - odbourává tukové polštáře a celulitidu stehenních svalů
 • Hýždě zadní strana - odstraňuje celulitidu, zpevňuje hýžďové svalstvo
 • Hýždě boční strana - dochází ke zvedání zadečku, provádíme oboustranně
 • Stehna vnější strana - zpevněním stehenních svalů, formujeme postavu
 • Stehna vnitřní strana - vždy jen nohu na té straně rotoru, kde se otáčí nahoru
 • Stehna přední strana - formuje přední stranu stehen a břicha
 • Přední strana stehen a břicho - pozor, nemasírovat žaludek!
 • Břicho - Zpevňující masáž břišních svalů uvolněných po porodu i po dietách
 • Boky - působí na tvarování postavy – pasu. Provádíme oboustranně, zrcadlově.
 • Záda - uvolňující masáž, možnost natáčení na obě boční strany.
 • Ruce - zpevňuje ochablé svalstvo na rukou, provádíme oboustranně, zrcadlově.

4. FÁZE

Kranking - je fitness novinka pro rehabilitaci i intenzivní cvičení. Je to účinný kardiovaskulární program pro horní polovinu těla. Zlepšuje aerobní kapacitu a sílu horní poloviny těla, především zádových a břišních svalů, zároveň spaluje vysoké množství kalorií. Jako efektivní kruhový trénink ho může využívat široké spektrum klientů. Tento originální program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti. Ač je to skupinové cvičení, je plně individuální a každý si může regulovat intenzitu tréninku podle vlastních pocitů nebo srdeční frekvence.
Kranking program s ničím nesoutěží a naopak vše podporuje. Krankcycle můžete doplnit i lekce spinningu, lekce jakéhokoliv jiného skupinového cvičení a vytvořit tak vysoce účinný tréninkový systém pro celé tělo v krátkém časovém intervalu. Kranking pomáhá i těm, kteří prioritně trénují dolní polovinu těla. Ve dnech volna mohou zapojit horní polovinu těla, srdce neustále pracuje, ale svaly dolních končetin odpočívají. To pomáhá atletům vysoko intenzivně trénovat, zatímco odpočívají jejich prioritní svalové skupiny. Je zároveň vhodný jako rehabilitační cvičení po zranění.
Kranking pomáhá spálit více kalorií zapojováním horní poloviny těla, využitím více kyslíku pro svaly horní poloviny těla a možnost spalovat tuk více efektivně. Jako další vedlejší efekt napomáhá zrychlit metabolismus po tréninku a tím zvyšuje post tréninkový energetický výdej.

5. FÁZE

Magnetoterapie je fyzikální a neinvazivní metoda. Působením pulsního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede k potlačení, případně k úplnému odstranění zdravotních potíží. Používá se nejčastěji jako součást komplexní terapie. Je možné ji využít i jako prevenci nebo rehabilitaci.
Díky praktickému příslušenství, širokému výběru aplikátorů a fixačních dílů jsou aplikace pulzní magnetoterapie snadné a pohodlné pro klienta. Magnetoterapii aplikujeme na lehátku a odborný personál Vám postupně přikládá aplikátory na bolestivá místa. Z aplikátorů, které máme v nabídce k dispozici, volíme vždy nejvhodnější ke konkrétnímu terapeutickému záměru. Ten přiložíme co nejblíže k povrchu bolestivé části těla. Některé aplikátory umožňují pomocí pružného pásku fixaci aplikátoru na postiženou část těla. Většina dalších umožňuje fixaci na tělo. Je dobré v případě potřeby tuto možnost využít, neboť přesným umístěním aplikátoru zvýšíme účinnost aplikace.

6. FÁZE

Detoxikační lázeň - odvodnění přes chodidla. Tělo se detoxikuje, zatím co pohodlně sedíte s chodidly ve vaničce s teplou vodou a solí. Elektrolytická detoxikační lázeň nohou Vám pomůže se zbavit těžkých kovů, kyselosti těla, toxinů, a nikotinu. Odstranění toxinů skrz chodidla dochází k detoxikaci lidského těla. Jedná se o velice účinný způsob, jak se zbavit toxinů nezávisle na tom, kde se v těle nacházejí. Proces iontového čistění vytváří proud nabitých kladných a záporných iontů, které k sobě přitahují a zachycují částice těžkých kovů obsažené v toxických látkách, které kolují v krevním řečišti a lymfatickém systému. Ty jsou pak z Vašeho těla vyloučeny skrze pokožku chodidel do detoxikační lázně. Toto se projeví různým zbarvením vody.

ZÁVĚR:

Cvičební program „Vitální senior“ je určen nejenom pro seniory, ale pro všechny věkové skupiny s tím, že každý může cvičit s jinou zátěží a intenzitou. Tato metoda je přizpůsobena všem, bez ohledu na pohlaví, váhu nebo sportovní dovednosti. Pravidelným cvičením se prokazatelně zlepšuje fyzický a psychický stav, což se projeví na lepší kvalitě života.


DOPORUČENÍ:

Zvýhodněnou permanentku si můžete zakoupit přes e-shop, nebo osobně na recepci lázní. Při permanentce budete upřednostnění při rezervaci služeb a samozřejmě získáte služby navíc v podobě bonusu! Na cvičení si sebou přineste pohodlné sportovní oblečení a obuv (možno cvičit i naboso).

ZÁVĚR:

Pravidelným cvičením se prokazatelně zlepšuje fyzický a psychický stav, což se projeví na lepší kvalitě života. Na cvičení si sebou přineste pohodlné sportovní oblečení a obuv (možno cvičit i naboso).

VÁŠ TYP?

Lázně Jupiter nabízí čtyři typy cvičebních programů, jež se liší kombinací lázeňských procedur v SPA balíčku, délkou programu a cenovou relací.

2. FITNESS & HAMMAM

3. VITÁLNÍ SENIOR

4. BAYWATCH

Objednávky přijímáme na telefonním čísle: 244 463 205.


Krásné a pevné tělo, vyzařující energii, zdraví, svěžest a sebedůvěru!

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.